fbpx

חד ומחושב? מוכן לאתגר?

שירותי הביון והמודיעין
צריכים את הכישורים שלך!

ההרשמה למחזור החמישי נפתחה

יוקרה ואיכות

מיון קפדני, רמה תורנית גבוהה השתייכות לקבוצה מובחרת ואיכותית, חרדית ואינטלקטואלית.

עם קבלות

השמה מלאה של עשרות בוגרים בתפקידי מפתח בגופי הביטחון והמודיעין. מפא"ת
גופי המודיעין , מערך הסייבר וארגוני ביון וביטחון מובילים.

משמעות ושכר

בוגרי התוכנית משולבים בארגוני הדגל, בתפקידי ליבה מרתקים ומתן שכרה בצידה.

מסגרת תורנית מוקפדת

התוכנית כוללת שיעורים
וליווי תורני-רוחני צמוד
בהכוונת ראשי ישיבות ורבנים ידועים.

עלות ומימון לימודים​

התוכנית ניתנת ללא עלות. על העמית לממן רק את עלות התואר הנלמד במהלך התוכנית ולרשותו מערך מלגות רחב מגופים חיצוניים המסייעים במימון והלוואות.

הבשורה של פרד”ס

פרד"ס הינו מסלול הכשרה יוקרתי להשתלבות במערכות הביון והביטחון של ישראל לגברים חרדים בגילאי 24-39, שיצאו לשוק העבודה ומחפשים את האתגר והמקום הנכון לנצל בו את הכישורים שלהם המועמדים עוברים סינון קפדני, כאשר בסופו מתקבלים רק בעלי הכישורים הגבוהים ביותר לתוכנית לימודים תובענית, המשלבת תואר ראשון (BA) יוקרתי מבית האוניברסיטה הפתוחה במדעי המחשב, או מדעי המדינה ומדיניות ציבורית. במסגרת ההכשרה, משולבים תכנים ביטחוניים ייחודיים,
טכנולוגיים ואסטרטגיים, אשר חושפים את הלומדים לסוגיות ביטחוניות ושאלות של חיים ומוות. התוכנית זכתה להצלחה אדירה ורבים ממצטייניה כבר עובדים בתפקידים שונים בארגוני הביון והביטחון של ישראל.
הלימודים מתקיימים באווירה חרדית, תוך הקפדה על תכנים הולמים וקביעת עיתים לתורה בקמפוס לימודים לציבור החרדי במהלך יום ומחצה בשבוע, המאפשרים לשלב עבודה במהלך הלימודים.

הדרך שלך לעבוד בעולם המודיעין היוקרתי והנחשק שלב אחרי שלב:

מילוי שאלון אישי
ראשית, עליך למלא את פרטיך האישיים כאן בדף הנחיתה
ומיד נשלח לדוא"ל שלך שאלון למילוי
שיאפשר לבחון התאמה ראשונית לתכנית.
שלב מבחנים ממוחשבים
לאחר מילוי השאלון - אם תתאים לתוכנית נזמין אותך למבחני מיון ממוחשבים האורכים כ 4 שעות בממוצע. לא נדרש ידע מוקדם או הכנה למבחנים. מבחנים אלו מותאמים לציבור החרדי.
שלב מרכזי הערכה 
אם תעבור בהצלחה את המבחנים הממוחשבים, נזמין אותך ליום מרכז הערכה, בו תידרש לבצע מבחנים אישיים וקבוצתיים וכן ראיון אישי. המעריכים במרכזים אלו הינם אנשי מקצוע חרדיים ובכירים לשעבר במערכת הביטחון.
שלב ראיונות תורניים
במידה ותעבור בהצלחה את מרכזי הערכה נזמין אותך לראיונות תורניים. שלאחריהם ניתן לך את התשובה הסופית. תשובות סופיות יינתנו עד י"א תמוז. 
לימודי מכינה
עם קבלת התשובה החיובית, תירשם ללימודים מטעם פרד"ס באוניברסיטה הפתוחה ותחל בלימודי מכינה  שיתקיימו מסוף חודש תמוז עד לחופשת סוכות (לא כולל חופשת בין הזמנים)  מכינה באנגלית ומתמטיקה – תתקיים במשך 3 ימים בשבוע בחודשים תמוז-תשרי – כמפורט לעיל
לימודי תואר
בסיום המכינה , החל מחודש חשון תשפ"ה יחלו הלימודים באוניברסיטה הפתוחה, בקבוצות של פרד"ס, על פי מגמת הלימוד שנבחרה (מדעי המדינה ומדיניות ציבורית או מדעי המחשב), למשך כשלוש וחצי שנים , עד לקבלת תואר ראשון.
תכנית הלימודים כוללת הכשרה רחבה של פרד"ס בתחומי הביטחון והמודיעין ולימוד תורני – במשך יום וחצי בשבוע. במהלך שנת הלימודים הראשונה תוכל לעבוד במקביל ללימודים וההכשרה
הכשרה ביטחונית ממוקדת
לקראת תום שנת הלימודים האקדמית הראשונה
תעבור הכשרה ממוקדת
לקראת מבחנים לארגוני הביטחון,
הליכי מיון שבסיומם תתקבל
(כפוף לקבלתך ע"י הארגון הביטחוני) 
לעבודה בתפקידים המאפשרים המשך לימודים במקביל לעבודה.
תפקידי קבע במערכת הביטחון
לקראת תום שנת הלימודים השלישית
תעבור הליכי מיון לתפקידים קבועים במשרה מלאה
בארגונים ביטחוניים במקביל לסיום הלימודים
(כפוף לקבלתך על ידי הארגון הביטחוני).

שואלים אותנו הרבה

המכינה תתקיים 3 ימים בשבוע, יומיים בירושלים ויום נוסף בזום. בין השעות 09:00 – 16:00 בחודשים תמוז, אב, אלול ותשרי (לא כולל בין הזמנים) בהתאם למסלול האקדמי הנבחר.

בכפוף לאישור מוכר, ניתן יהיה לבחון פטור חלקי או מלא מהמכינה.

הלימודים לתואר האקדמי אורכים כשלוש וחצי שנים, ההכשרה והתוכן התורני מתקיימים במקביל ללימודים האקדמיים, במשך יום וחצי בשבוע.

בהחלט, התכנית בנויה בהתאמה לכך. לכן, מלבד יום וחצי של לימודים והכשרה , ניתן יהיה לעבוד במקביל. לאחר תום השנה הראשונה, רוב העמיתים כבר משתלבים בעבודה במערכת הביטחון במקביל ללימודים.

פרד"ס עצמה אינה מממנת את הלימודים האקדמיים. אולם קיימת מלגות לימודים חיצוניות שעשויות לכסות עד כ 70% משכר הלימוד השנתי ואפשרויות רבות נוספות. במקרים של צורך כלכלי משמעותי, ניתן יהיה לפנות לבחינת אפשרות סיוע נוסף. ההכשרה הנרחבת של פרד"ס ניתנת כולה ללא עלות.

התכנית מקנה תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה במדעי המדינה ומדיניות ציבורית, או במדעי המחשב (בהתאם למגמה הנבחרת), בנוסף בחלק מההכשרות תינתן תעודה על מתן ההכשרה.

ההרשמה למחזור החמישי נפתחה
בוא תאתגר את עצמך!