תכנית פרד"ס

סוכנים

אודותינו

עמותת פרד"ס פועלת למען מתן הזדמנות שווה לציבור החרדי בתפקידי מפתח במערכות הביטחון והמודיעין, תוך יצירת תהליך הכשרה ומסגרת לימודית המותאמת ליהודי חרדי ורתימת הכישרונות הייחודיים הטמונים בציבור החרדי למשימות מורכבות, אשר עוסקות, במקרים רבים, בשאלות של חיים ומוות.

העמותה הוקמה ומנוהלת על ידי יהודים חרדים, בעלי היכרות מעמיקה עם ארגוני הביטחון והמודיעין הישראלים, שרוב עבודתם חשאית ואינה מתפרסמת בציבור. מייסדי העמותה, נטועים עמוק בעולם התורה והחסידות הפורח בישראל, ומשמשים דוגמה אישית של החיבור הנכון בין אדם חרדי לבין עולם הסוד של מערכות המודיעין והביטחון של ישראל.

פעילות העמותה מתבצעת בתיאום ובשיתוף פעולה עם בכירים במערכות אלה, אשר נרתמו למשימת העמותה ומסייעים לפעילותה מתוך הבנת הפוטנציאל והכרת הצרכים.

המסלול

פרד"ס מפעילה מסלול הכשרה ייחודי שנבנה מלכתחילה בהתאם לדגשים החשובים לתלמיד חרדי וכולל מכינה קדם-אקדמית ולימודי תואר ראשון בתחומים רלוונטיים, לצד קיום סדרי לימוד תורניים קבועים. השילוב במסלול היוקרתי מתבצע לאחר סינון ומיון קפדני באמצעות אנשי מקצוע והוא מיועד לחרדים עד גיל 40.

המסיימים את המסלול בהצלחה מתקבלים לתפקידי מפתח בארגוני הביטחון והמודיעין של ישראל, תוך מחויבות מתמשכת לשילובם המוצלח ושמירה על אורח חייהם החרדי והחסידי במהלך עבודתם.

לויין

תפקידים

פרד"ס מציעה תפקידי מפתח בארגוני הביטחון והמודיעין של ישראל. תפקידים אלה דורשים יכולות אישיות יוצאות דופן, יצירתיות, מעוף ונכונות לעבודה תובענית. 

התפקידים כוללים חשיפה לסודות הכמוסים ביותר של ישראל, חשיפה לפעילות חשאית של זרועות הביטחון, השתלמות בעבודה עם מערכות מתקדמות, ונטילת חלק בפרויקטים מהשורה הראשונה.

בין התחומים העומדים בפני מסיימי מסלול ההכשרה הם תפקידי איסוף מודיעין, הפעלה של אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, מחקר, ניתוח מודיעיני, סייבר ופיתוח טכנולוגי ועוד.